Opinie i doniesienia prasowe
 
 

HANNOVERSCHE ALLGEMEINE ZEITUNG:

„Valeri Brainin poświęcił się całkowicie wychowaniu muzycznemu małych dzieci. [...] Wykształcenie wirtuozów, to może miły ale tylko uboczny efekt. Brainin chce poprzez zajęcia z muzyką wspierać rozwój osobowości i myślenia...”

GAZETA "LA NAZIONE", RZYM:

„Valeri Brainin jest twórcą pedagogicznej metody, która bazuje na kształceniu percepcji i rozumienia muzyki oraz rozwijaniu ukrytych zdolności muzycznych...”

MICHELE IGNELZI W CZASOPIŚMIE "BE QUADRO", FLORENCJA:

„[...] jedna z najciekawszych postaci w zakresie dydaktyki muzycznej dla dzieci...“ (Prof. dr Michele Ignelzi był wtedy (1993) prezydentem Włoskiego Instytutu Badań i Eksperymentów Dydaktyki Muzycznej).

DYMITR LICHACZOW W CZASOPIŚMIE  "AKADEMIA MUZYCZNA",  MOSKWA:

„Valeri Brainin stworzył jedyny w swoim rodzaju system nauczania języka muzycznego dla dzieci. System ten doskonale sprawdził sie w praktyce...” (Prof. dr Dymitr Lichaczow, Członek Akademii Nauk ZSRR, Rosyjskiej Akademii Nauk, doktor honoris causa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 1990, wówczas (1990) prezydent Rosyjskiej Fundacji Kultury, jedna z najbardziej znaczących osobistości w Rosji).

WIACZESŁAW  MIEDUSZEWSKI W CZASOPIŚMIE  "AKADEMIA MUZYCZNA",  MOSKWA: 

„Zalety metodyki V. Brainina wiążą się ideą organicznej jedności muzycznego myślenia i dążeniem do zlikwidowania barier, które przez nowożytne metody zostały sztucznie stworzone i dzielą różne aspekty jednolitej działalności muzycznej - pomiędzy czytaniem nut a vista, wewnętrznym słyszeniem, rozumieniem, twórczością [...] Spotykamy tu wiele oryginalnych odkryć...” (Prof. dr Wiaczesław Mieduszewski jest jednym z najważniejszych psychologów muzyki w Rosji).

SOFIA GUBAIDULINA W CZASOPIŚMIE  "AKADEMIA MUZYCZNA",  MOSKWA:

„W istocie chodzi przy tym o zasadnicze pytanie naszej całej muzycznej przyszłości. Znalezienie skutecznego i efektywnego systemu wychowania dzieci, to jest prawdopodobnie decydujący punkt wyjścia w tej kwestii. V. Braininowi udało się znaleźć jedyne w swoim rodzaju dojście do psychiki dziecka oraz konkretny sposób realizacji ukrytych zdolności i talentów człowieka” (Sofia Gubaidulina należy do grona najsławniejszych kompozytorów muzyki współczesnej. W dniu 17 sierpnia 2002 roku, żyjąca w pobliżu Hamburga Sofia Gubaidulina, została odznaczona Wielkim Krzyżem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, wyrażającym najwyższe uznanie za zasługi dla dobra ogółu). 


Stowarzyszenie Ogólnodostępne. Międzynarodowa sieć.
Vereinsregister-Nr. 5284